GÜVENLİK DEDEKTÖRLERİ

Sıralama Ölçütü:

Güvenlik dedektörleri metal eşyaları, kesici, delici eşyaları tespit etmeye yarayan dedektörler arasında bulunmaktadır. Güvenilir alanlar sağlayan güvenlik dedektörleri, her türlü bıçak, silah, tabanca gibi tüm tehlikeli nesneleri anında tespit eder bu sayede güvenilir alanlar elde edebilirsiniz. Güvenlik dedektörleri güvenliği sağlamak için kullanılır. El tipi güvenlik dedektörleri, kapı tipi üst arama dedektörleri gibi modeller bulunmaktadır.

Güvenlik Dedektörleri Özellikleri

Güvenlik dedektörleri konusunda en popüler olan modeller kapı tipi üst arama modelleri olmaktadır. Çok geniş alanlarda kullanım sağlar. İş merkezleri, kurumlar, mağazalarda, AVM, havaalanı, oteller, sosyal etkinlik alanları, stadyum gibi pek çok alanda güvenliği sağlamak için kullanılır. Bu dedektörler arasında bulunan güvenlik el dedektörü hassas olarak tarama yapması sayesinde metallerin tümünü algılar. Güvenlik dedektörlerinin özellikleri konusunda,

 • El tipi güvenlik dedektörleri, kapı tipi üst arama güvenlik dedektörleri ile birlikte kullanılabilir ve %99 başarı sağlar.
 • Kapı tipi dedektörler her türlü alanda rahatlıkla kullanılır ve güvenle tercih edilebilmektedir.
 • Demir metallerini, diğer metallerle birlikte ayırt eden güvenlik dedektörleri, kişilerin üzerinde metal tespit ettiği zaman uyarı verir.
 • Yüksek duyarlılıkları ile birlikte metalleri anında tespit edebilir, tarama alanları geniş olmaktadır.
 • Sağlam ve ergonomik yapıları bulunur, uzun saatler boyunca çalışabilmektedir.
 • Kişiler üzerinde metal suç unsuru taşıdığı zaman tespit edebilir, sonrasında üst arama dedektörü veya kapı dedektörü bu metali tespit ederek güvenlikten sorumlu olan kişileri uyarmaktadır.

Güvenlik Dedektörleri Nerede Kullanılır?

Güvenlik dedektörleri güvenlik ihtiyacı olan her yerde kullanılabilir. Havalimanları, önemli kurum ve kuruluşlarda, büyük alışveriş merkezlerinde kullanılabilir. Güvenlik önlemi olarak kullanılan güvenlik dedektörleri, insan sirkülasyonu olan yerlerde kullanılabilmektedir. Üst arama dedektörü ise basit bir cihazdır bu sebeple kapı dedektörü yanında kullanılabilmektedir. Güvenlik dedektörü modellerinin kullanımı konusunda,

 • Güvenlik dedektör modelleri çoklu algılama bölgelerine sahip cihazlardır, böylece birden fazla nesne tespit edilir ve güvenlik görevlilerini uyarabilir.
 • Güvenlik dedektör modelleri sanılanın aksine radyasyon yaymaz ve biyolojik bir zarara sebep olmaz.
 • Güvenlik dedektörleri arasında geniş bir kullanım alanına sahip olan el dedektörleri, daha düşük hacimli aramalar için tek başına kullanılabilir.
 • Güvenlik sistemleri oluşturulurken kişiler hem el dedektör modellerini hem de kapı tipli dedektör modellerini aynı anda tercih edebilmektedir, bu durum kişilere avantaj ve yüksek güvenlik performansı sağlar.
 • El dedektörleri, gece kulüplerinde, okullarda, dağıtım tesislerinde ve sorun teşkil eden kişilerde kullanılabilir ve etkili tarama yöntemleri arasında bulunmaktadır.

Güvenlik Dedektörleri Fiyatı

Güvenlik dedektörleri fiyatları modellerine ve kullanımına göre farklılık gösterebilmektedir. Güvenlik el dedektörü fiyatları ile birlikte kapı dedektör fiyatlarını en uygun fiyatlarla sitemiz üzerinden sağlayabilirsiniz. Güvenlik, özellikle kalabalık insan popülasyonunda önemli bir durumdur bu sebeple mekanlarda güvenliği sağlamak hem maddi hem de manevi zararlardan firmaları, kurumları koruyabilir.