YER ALTI GÖRÜNTÜLEME

Sıralama Ölçütü:

Yeraltı görüntüleme cihazları yer altında bulunan birçok materyali detaylı bir şekilde tespit eder. Elektronik cihazlar arasında bulunan yeraltı görüntüleme hizmetleri define arayan kişilerin kullandığı tarama işlemlerine pratik bir kullanım sağlar. Diğer cihazlara göre kapsamlı bir tarama yapan yeraltı görüntüleme cihazları define ve değerli maden arayışlarında kullanılır. Sadece madenler değil yer altında bulunan boşlukların tespitinde de kullanılmaktadır. Yeraltı görüntüleme cihazları,

 • Son teknoloji ile geliştirilen yeraltı görüntüleme cihazları, zemin cinsine göre arama yapma özelliği bulunmaktadır.
 • Yeraltı görüntüleme cihazları, yeraltı görüntüleme radarı ile birlikte taranan bölgedeki derinlik bilgisinin ölçümünü yaparak kullanıcılara aktarır.
 • Yeraltı cihazları define dedektörleri cihazlarından farklı olarak performans sağlar. Tüm bu cihazlara ek olarak yer altının farklı derinliklerine inebilir, bu alanların yapısını inceleyebilir.
 • Yerin epey derinliklerinde bile sonuç almanızı sağlar, arkeolojik kazı veya bilimsel araştırmalarda yer yapısına zarar vermez.
 • Nesnelerin konumu ile alakalı yeraltı görüntüleme işlemi kazı faaliyetleri öncesinde, hatasız ve net ölçümlerin yapıldığı raporu kullanıcılara sunar.
 • Sadece değerli madenleri değil, su kaynaklarını bulmak için de yardımcı olur, alan hakkında detaylı bir analiz yapar. Yeraltı görüntüleme programı ile zamandan tasarruf eder, çevreye zarar vermez ve hedefinize ulaşabilirsiniz.

Yeraltı Görüntüleme Kullanım Alanları

Oldukça geniş kullanım alanı sağlayan yeraltı görüntüleme cihazları genel olarak yer altı arama faaliyetleri için kullanılır. Yeraltı görüntüleme cihazları madenin tam konumunu anlık olarak maden aramalarında sağlar aynı zamanda kullanılan madenlerin derinliğini, mağara, tünel, mahzen gibi boşluk alanları tespit edebilmektedir. Yeraltı görüntüleme kullanım alanları şu şekilde özetlenmektedir,

 • Yeraltı görüntüleme kullanım alanları, yer altında bulunan toprağın oluşumu ile birlikte doğal yapısı hakkında bilgi verebilmektedir.
 • Yeraltı görüntüleme cihazı kullanım alanları hakkında bilgi toplar ve cihazın ekranı ile birlikte kullanıcılara aktarılır.
 • Cihaz, yeraltında bulunan suların tespiti için kullanılabilir, su seviyelerini ve yer altında bulunan oluşumları net ve hızlı bir şekilde analiz eder, sonrasında analiz yaparak 3D bir grafikle kullanıcılara aktarır.
 • Toprak olan her alanda rahatlıkla kullanılır, bunun dışında arkeolojik yapılarda, enkaz durumlarında gibi pek çok alanda kullanılabilir.
 • Özellikle inşaat sektöründe kullanılan yeraltı görüntüleme cihazı, olası sorunlara karşı kullanılabilir ve inşaat yapılacak olan alan detaylı bir şekilde taranabilir.

Yeraltı Görüntüleme Fiyatları

Önerilen yeraltı görüntüleme cihazları en iyi yeraltı görüntüleme cihazı hangisi diye soranlar için son teknoloji ile tasarlanmış ve geniş ürün yelpazesine sahip ürünlerdir. Kullanım alanlarına göre farklı modellerde olan bu cihazlar birçok farklı özellikte olduğu için fiyatları da farklılık gösterebilmektedir.

Yeraltı görüntüleme sistemleri toprak olan her bölgede kullanılabilir, aldığı verileri renk ve rakam olarak haritalandırabilmektedir. Kişiler aldığı yer altı verileri ile birlikte analiz ederek yer altındaki durumlara dair yorumlar yapabilirler. %99 başarı sağlayan yeraltı görüntüleme cihazları profesyonel ve acemi olan kişilerin kullanımına uygundur.