Proton V32 Mıcrowave Sensör

Satıcı :  Mena Dedektör
: Stokta Yok
84,000

Uygun Fiyat
Garantisi

7/24
Destek

Proton V32 serilerinin en üst ve en gelişmiş modeli Proton V32 sizlerle. Profesyoneller için tasarlanmış yüksek bir teknoloji ürünüdür. Dünya’da ilk ve tek olan Proton V32 (micvrowave technology) toprak altına gerçek zamanlı microwave uygulayabilmekte ve bugüne kadar bulunamamış altın, gümüş, bronz, oda ve tünellerin yerini kesin ve net bir şekilde tespitini sağlayabilmektedir.

Proton V32 microwave technology aynı zamanda 32 ultra sensör vasıtası ile bugüne kadar beklenilen en yüksek çözünürlükte görüntü verebilmesi yanı sıra cihazda başka bir özellik olan gaussmeter modu ile sesli tarama yapabilmektedir. Bu özellik ile yeterli derinliğe kadar metal ve boşlukların yerini tespit imkanı sağlamaktadır.

Cihaz aynı zamanda ultrasound sesli teknolojisi ile 3.5m derinliğe kadar canlı ultrasound çekimi ile görüntü aktarımı sağlamaktadır.

Proton V32 groundscan bir zemin tarayıcı özelliği taşımaktadır. Size 30mt gibi ciddi bir derinliğe nüfuz edebilen bu cihaz görüntüyü özel geliştirilmiş patentli Reflection 3D programına aktararak bilgisayar ortamında 3D görüntü sağlamaktadır.

Cihaz her ne kadar bir çok özelliğe sahip olsa bile kullanımı oldukça basittir. 3 tuş ile menü geçişleri sağlanmaktadır.

Ürün teslimatında tablet pc ve aynı zamanda 3D video gözlük aparatı ile anlık yapılan 3D çekimi ve ultrasound taramaları anında gözlüğünden görme imkanı sunmaktadır.

Proton V32 Microwave Kullanım Talimatı

Tanım:

Proton V32 Serileri manyetik sensör dizilerinden gelen verileri gerçek zamanlı olarak görselleştiren manyetik tarama cihazıdır. Tam adını sensör sayısına göre almaktadır.

  • Proton V8 Sekiz sensör barındırır.
  • Proton V16 Onaltı sensör barındırır.
  • Proton V32 MD Otuziki sensör barındırır.

Çalışma Modları:

  • Gauss metre, Canlı Çekim (Live Scan)
  • Ultrason Çekim (Ultrasonography)
  • Otomatik hafızasız çekim,
  • Manuel hafızasız çekim,
  • Otomatik Hafızalı Çekim
  • Manuel Hafızalı Çekim

Olmak üzere 7 çalışma moduna sahiptir.

Gaussmetre:

Bulunduğu ortamın manyetik alan şiddetini sayısal ve işitsel olarak kullanıcıya yansıtır. Ortamda eğer manyetik alan şiddetini değiştirebilecek bir anomali mevcut ise bu kullanıcıya görsel ve işitsel olarak ikaz edilir.

Canlı Çekim:

Bu modda veriler gerçek zamanlı olarak bilgisayara aktarılır. Cihaz üzerinde kaç adet sensör varsa o kadar çözünürlükte bir grafik yukarıdan aşağıya doğru akar. Bu yürümeyi temsil ettiğinden bu modda kullanıcı sürekli yürümelidir. Yürüdüğünde gerçek zamanlı olarak zeminin manyetik görüntüsü bilgisayar ekranında oluşacaktır.

Ultrason Çekim:

Canlı çekim ile çalışma sistemi aynıdır. Bu modda sensörler dikey olarak yerleştirildiğinden sensör ekseninde dikey bir manyetik görüntü elde edilmiş olmaktadır.

Otomatik Hafızasız Çekim:

Bilgisayar ile birlikte otomatik olarak çekim yapılan bölümdür. Bu menüye girerken ileri yöndeki gidilecek adım sayısı cihaza girilir. Bundan sonra her joistik butonuna basıldığında cihazotomatik olarak girilen adım sayısının en yakın katına kadar otomatik olarak örnek almaya başlar. Aldığı her örnek anında sesli olarak uyarı verir. Kullanıcı bu uyarı sesi ile senkron bir şekilde ileri yönlü adım atar. Kullanıcı istediği zaman joystick butonuna basarak herhangi bir anda çekimi durdurabilir, tekrar başlatabilir. Adım sayısının katına gelindiği anda çekim otomatik olarak duracak ve sesli olarak o yöndeki taramanın bittiği kullanıcıya belirtilecektir. Bundan sonra kullanıcı tekrar yönünü belirleyip joystick butonuna basarak taramayı tekrar başlatmalıdır. Bu çekim modunda hafıza kullanılmamaktadır. Veriler canlı olarak bilgisayara aktarılmaktadır. Bu mod bilgisayar bağlantısı olmadan çalışmaz.

Manuel Hafızasız Çekim:

Otomatik Hafızasız Çekim modundan farkı her adımda bir joystick butonuna basılmasıdır. Özellikle engebeli arazilerde homojen bir görüntü elde edebilmek için bu modun kullanılması tavsiye olunur.

İleri yönlü adım sayısı girildikten sonra artık her bir adımda joystick butonuna basılarak çekim yapılır. Bu çekim modunda da hafıza kullanılmamaktadır. Veriler canlı olarak bilgisayara aktarılmaktadır. Bu mod bilgisayar bağlantısı olmadan çalışmaz.

Otomatik Hafızalı Çekim ve Manuel "Hafızalı” Çekim

Önceki iki hafızasız çekim ile çalışma mantığı aynıdır. Farkı ise bu iki mod bilgisayarsız çalışmaktadır. Özellikle bilgisayar taşımanın problemli olduğu bölgelerde kullanılması uygundur. Bu modlarda alınan çekimler cihazın önceden seçilen hafızasına kayıt edilir. Cihaz kapatılsa dahi bu veriler cihazın hafızasından silinmez. Çekim işlemi tamamlandıktan sonra istenilen bir zamanda veriler bilgisayara gönderilebilir. Cihazın 3 adet hafızası vardır. Hangi hafızaya çekim kaydedilecek ise bu hafıza seçilmelidir. Eğer önceden bir çekim yapılmış ise hafıza silinmeden kaldığı yerden kayıt yapılır. Bu sebeple çekim yapılmadan önce hafızanın boş olduğundan emin olunmalıdır.

Kayıtlı hafızanın Gönderilmesi: (Send Memory)

Hafızaya alınmış verilerin bilgisayara aktarılması amacıyla kullanılır. Gönderilmek istenen hafıza ilk önce seçilir ve sonra bilgisayara gönderilir. Bu esnada cihaz bilgisayar ile bağlantısının olup olmadığını kontrol edecek, bağlantı yok ise bağlantı sağlanıncaya kadar bağlantı kurulmasını bekleyecektir.

Kayıtlı Hafızanın Silinmesi: (Clear Memory)

Hafızaya alınmış verilerin silinmesi amacıyla kullanılır. Silinmek istenen hafıza ilk önce seçilir ve sonra silinir. Bu geri dönüşü olmayan bir işlemdir. Bu sebeple dikkat edilmesi gerekmektedir.

Pil Durumu Ekranı (BATTERY)

Cihazın pil durumunu volt cinsinden ekranında gösterir. 11V’un altına düşülmemesi gerekmektedir.

Hakkında (About) Ekranı

Cihazın adı ve versiyonunu buradan öğrenebilirsiniz.

Çıkış (Exit) Ekranı

Menüden çıkmak için kullanılır.

Nakliye Maliyeti
Satıcı Konumu Istanbul, Turkey

Bu ürün için yorum bulunamadı. İlk yorum yapan ol!